C. 11. Powód mojego zażalenia.

Treść pisma, Starostwo Powiatowe, Aleja Wojska Polskiego 25 A, 59 – 600 Lwówek Śląski: Pismo nr: GN 7220/983/2002, z datą 4. 05. br. naczelnik, Witold Rudolf. Umieszczanie zeskanowanego dokumentu byłoby niecelowe, gdyż byłby on mało czytelny. Sporządzony jest na dwóch stronach drobnym drukiem. Moje zażalenie (C.10) jest umieszczone poniżej i ma datę 3. 06. 2002 r.

Pan                          

Zbigniew Grabowski 

Skrytka Pocztowa 32

81 – 969 Gdynia       

Odpowiadając na pisma z dnia 20 kwietnia b. r. Dotyczące udzielenia informacji w sprawie prawnej Pana i braci w stosunku do gospodarstwa we wsi Bielanka tut. Gminy, objętego przez Pana rodziców i po ich śmierci przekazanego w 1954 roku Walentemu Płotnickiemu, uprzejmie informuję jak niżej:

  1. Na podstawie dokumentacji osiedleńczej tutejszego Urzędu Gminy i Miasta brak jest podstaw do stwierdzenia iżby rodzice Pana otrzymali na wzmiankowane gospodarstwo akt nadania oraz decyzję o wykonaniu aktu nadania w trybie określonymi dekretami: P.K.W.N. z dnia 6 września 1944 roku o przeprowadzeniu reformy rolnej (Dz. U. Z 1945 roku Nr 3 poz.13 z późniejszymi zmianami), dekretu z dnia 6 września 1946 roku o ustroju rolnym i osadnictwie na obszarze Ziem Odzyskanych i byłego Wolnego Miasta Gdańska (Dz. U. Nr 49 poz. 279 z późniejszymi zmianami) lub z dnia 6 września 1951 roku o ochronie i uregulowaniu własności osadniczych gospodarstw chłopskich na obszarze Ziem Odzyskanych (Dz. U. Nr 46 poz. 340 z późniejszymi zmianami) t. j. Dokumenty przyznające im prawo własności tego gospodarstwa.

  2.  Na podstawie ustawy z dnia 12 marca 1958 roku [to jest w cztery lata po śmierci moich rodziców a ja, jako najstarszy z rodzeństwa, miałem 10 lat i znajdowałem się pod opieką państwa – Polska] o sprzedaży nieruchomości Państwowego Funduszu Ziemi oraz uporządkowaniu niektórych spraw związanych z przeprowadzeniem reformy rolnej i osadnictwa wojskowego (Dz. U. Nr 17 poz.71 z późniejszymi zmianami) prawo do otrzymania gospodarstw rolnych na własność w trybie podanym w pkt. 1 przepisów wygasło w stosunku do osób, które gospodarstw tych nie użytkowały w dniu wejścia jej w życie. [Konstytucja RPL z 1952 r. w art. 12 gwarantowała indywidualną własność i prawo dziedziczenia ziemi, budynków i innych środków produkcji należących do chłopów].

  3. W tym stanie rzeczy uznać należy iż rodzice Pana nie uzyskali – nie zdążyli uzyskać – prawa własności objętego i użytkowanego przez nich gospodarstwa w Bielance a zatem nie wykorzystali – zakładając że takowe posiadali – prawa do otrzymania własności gospodarstwa w zamian za mienie pozostawione poza granicami Państwa w związku z wojną 1939-1945 roku.

  4. Pozostała treść dokumentu to bełkot władcy, który chce ukryć popełnioną zbrodnię komunistyczną. Naczelnik W. Rudolf udowodnił też, że Dekret PKWN (Polski Komitet Wyzwolenia Narodowego) wwieziony do Polski na czołgach z czerwoną gwiazdą, praktycznie nie posiadł i nie posiada żadnej wartości prawnej. Podobną wartość mają wszystkie obowiązujące w Polsce Konstytucje z 1952 r. i z 1997 r. Ja jestem tego znakomitym dowodem.

Bezprawie Bielanka Tatowe Władca ZSRR

Dodaj komentarz