Emigrantom.
Prawo, najogólniej rzecz ujmując, jest to ogół przepisów i norm, również nie spisanych, regulujących stosunki między ludźmi. Człowiek w społeczności jest w swoim działaniu uzależniony od innych ludzi. Prawo powstawało wraz z państwem. Było i jest stanowione przez organ władzy i jest stosowane z użyciem przymusu. Twierdzi się, że państwo i prawo winno być organizacją naturalną, której celem jest stosowanie wspólnej siły i zastępowanie siły indywidualnej, dla legalnej i wspólnej obrony naturalnych praw człowieka, do: życia, wolności, własności i sprawiedliwości. Inni twierdzą, że prawo jest stanowione przez klasę panującą, w interesie tej klasy i w celu utrzymania jej panowania.
Algorytm jest to uporządkowany ciąg czynności z precyzyjnym ich opisem. Algorytm umożliwia rozwiązanie zadania danego typu, z pewnego stanu początkowego, do pożądanego stanu końcowego, w skończonej ilości prostych kroków. Algorytm może być zastosowany w postaci programu komputerowego albo użyty to sterowania urządzenia. Przykład, pralka automatyczna. Wypierze wówczas, kiedy coś do niej włożymy i włączymy ją. Tworzenie pisanego prawa to bardzo skomplikowana i zawiła sfera życia ludzkiego. Dlatego zbudowanie algorytmu do tworzenia prawa w (w skrócie ATP) to przedsięwzięcie bardzo skomplikowane i wymaga sporej wiedzy oraz nakładu pracy. ATP to zajęcie akademickie. Stworzenie ATP uwolni nas wszystkich od nadinterpretacji spisanego prawa. Każdy będzie mógł samodzielnie to sprawdzić. A jak skomplikowane jest to zadanie, posłużę się taką oto historyjką. Na podwórku bawią się dzieci sąsiadów.
– Maamo! Mamo! – Woła jedno z dzieci.
– Co się stało? – Pyta matka, prawnik.
– Antek hydraulika znowu mnie uderzył!
– Za co tym razem?
– Antek mówi, że 2 + 2 to 4. A ja pytam. Masz na to świadków?
– Julka! – woła mama Antka. – Naucz wreszcie swoje dziecko! Faktów oczywistych nie udowadnia się! Wszyscy wiedzą, że woda płynie z góry do dołu. Po co tu świadek?
Algorytm Definicja Felieton Prawo Władza