Hierarchia jest to ustopniowany układ jakichś elementów, w szczególności stanowisk politycznych, urzędniczych, wojskowych, kościelnych itp. na zasadzie podporządkowania i wzajemnej zależności niższych stanowisk, funkcji od wyższych albo też grupa ludzi rządzących, sprawujących władzę świecka czy religijną. Struktura prawa musi być hierarchiczna. Inaczej powstaje anarchia prawna czyli dezorganizacja i bezsilności organów władzy; stan chaosu i nieporządku, rozprzężenie, bezrząd. Hierarchiczną strukturę prawa gwarantuje Konstytucja III RP (KRP) w art. 8. stoi napisane: 1. Konstytucja jest najwyższym prawem Rzeczypospolitej Polskiej. 2. Przepisy Konstytucji stosuje się bezpośrednio chyba, że Konstytucja stanowi inaczej.
Proszę też spojrzeć na Rozdział XII. Zmiana Konstytucji. W art. 235. 4. stoi napisane: Ustawę o zmianie Konstytucji uchwala Sejm większością co najmniej 2/3 głosów w obecności co najmniej połowy ustawowej liczby posłów oraz Senatu bezwzględną większością głosów w obecności co najmniej połowy ustawowej liczby senatorów. Taki zapis oznacza, że każda przypadkowa większość może zmienić naszą KRP. A teraz proszę to porównać z Konstytucją 3 Maja 1791 oraz Konstytucją USA z 1781.
Kto nie rozumie tech zapisów musi mieć ekspertyzę prawną, którą może wywijać na lewo i prawo. Trzeba tylko pamiętać, że Konstytucja nie jest napisana dla ekspertów i prawników, lecz dla nas – pospólstwa. Przy tworzeniu aktów prawnych niższego rzędu bezwzględnie należy przestrzegać tego aby w sprawie wypowiedzieli się prawnicy i poloniści a następnie tekst dać do testowania w gimnazjum lub niższych klasach szkoły średniej, czy tekst jest zrozumiały. Jeżeli nie, to niech profersory od prawa i języka polskiego zaczynają swoją robotę od początku.
Proszę spojrzeć jaki u nas, w Polsce a także w Unii Europejskiej, panuje anarchia prawna. Wystarczy sięgnąć po Kodeks cywilny. Liczba dokonanych tam nowelizacji przywraca o zawrót głowy.
ATP Bezprawie Hierarchia Konstytucja Władcy