Na bezczynność Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku (w skrócie KWP) spłodziłem stosowną skargę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gdańsku (w skrócie WSA) skąd w dniu 4-01-2012 r. pod sygn akt II SAB/Gd 71/11 otrzymałem pięć dokumentów: doręczenie odpowiedzi KWP, samą odpowiedź KWP, doręczenie zarządzenia, samo zarządzenie oraz pouczenie. W żadnym dokumencie nie występuje nazwisko sędziego tylko starszy sekretarz sądowy Anna Rusajczyk.
Tu prezentuję odpowiedź KWP.
Pieczątka z godłem, nieczytelna
Gdańsk, dnia 12.12.2011r.
KOMENDA
WOJEWÓDZAKA POLCJI
w Gdańsku
L.dz. T0151-227/11
Pan
Zbigniew Grabowski
[mój adres domowy]
Odpowiadając na skargę z dnia 09.11.201 lr., przesłaną do Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, za pośrednictwem Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gdańsku informuję, że w opisanej sprawie przeprowadzono, czynności wyjaśniające w oparciu o przepisy Działu VIII Kodeksu postępowania administracyjnego.
W ich toku ustalono, że Pańskie pismo z dnia 06.07.2011r. do Wydziału Kontroli KWP w Gdańsku wpłynęło za pośrednictwem Prokuratury Okręgowej w Gdańsku w dniu 18.08.2011r. Z uwagi na fakt, że zawierało zarzuty dotyczące funkcjonariuszy z Posterunku Policji w (…) zostało przesłane do wyjaśnienia zgodnie z właściwością na zasadzie art. 232 Kodeksu postępowania administracyjnego do Komendanta Powiatowego Policji w Wejherowie. O powyższym został Pan poinformowany pismem z dnia 22.08.2011r.
W kwestii zarzutu dotyczącego nie otrzymania odpowiedzi na pismo z dnia 28.09.2011r. informuję, że do tut. Wydziału wpłynęło ono za pośrednictwem KGP w dniu 03.10.2011r. W związku z tym, że z treści nie wynikało jakie konkretnie zarzuty kieruje Pan pod adresem funkcjonariuszy Policji, pismem z dnia 04.10.2011r. zwrócono się o sprecyzowanie i przesłanie do tutejszego Wydziału informacji w tym zakresie. Zaznaczam, że pismo zawierało informacje o treści § 8 ust. 2 Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 8 stycznia 2002r. w sprawie organizacji przyjmowania i rozpatrywania skarg i wniosków. Z uwagi na fakt, że do dnia 02.11.2011r. nie wpłynęła Pańska odpowiedź zgodnie z przytaczanym przepisem sprawa ta została pozostawiona bez rozpoznania.
Mając powyższe na uwadze Pańską skargę uznaję za niepotwierdzoną.
Odnosząc się do pytania, na jakiej podstawie działali funkcjonariusze Posterunku Policji w (…) informuję, że stanowisko w tej sprawie zajął już Komendant Powiatowy Policji w Wejherowie, o którym został Pan poinformowany pismem z dnia 15.09.2011r. Niemniej wyjaśniam, że policjanci z tej jednostki w dniu 05.07.2011r. wykonywali czynności w miejscu Pańskiego zamieszkania w związku z tzw. „pomocą prawną” zleconą przez Komendę Powiatową Policji w Starogardzie Gdańskim. Chodziło o wykonanie niezbędnych czynności z udziałem syna, który był zameldowany w zajmowanym przez Pana lokalu. Z uzyskanych wyjaśnień wynika, iż po tym jak poinformował Pan funkcjonariuszy o nieobecności syna w mieszkaniu odstąpili oni od dalszych czynności.
Z uwagi na dyspozycję zawartą w art. 238 § 1 Kodeksu postępowania administracyjnego uprzejmie informuję, że art. 239 Kpa stanowi, iż w przypadku gdy skarga, w wyniku jej rozpatrzenia, została uznana za bezzasadną i jej bezzasadność wykazano w odpowiedzi na skargę, a skarżący ponowił skargę bez wskazania nowych okoliczności – organ właściwy do jej rozpatrzenia może podtrzymać swoje poprzednie stanowisko z odpowiednią z adnotacją w aktach sprawy – bez zawiadamiania skarżącego.
Wyk, w 2 egz. 1. egz. – adresat 2. egz. – a/a Wyk. E.Sz. |
ZASTĘPCA NACZELNIKA WYDZIAŁU KONTROLI KWP w Gdańsku podinsp. Alicja Jeziorska podpis nieczytelny |
* * * * * * * * * *
Jak widać z powyższego wyjaśnienia Ob. Alicja Jeziorska nie objaśniła mnie w sprawie podstawowej. Na czyje polecenie wielokrotnie, w maju i czerwcu 2011 r. nachodził mnie miejscy policjant (bez pozostawianie jakiegokolwiek kwitu na tę okoliczność) z podaniem organu państwa, funkcji oraz imienia i nazwiska. Twierdziłem i nadal podtrzymuję, że policjant działał na zlecenie bandytów. No bo niby czemu oni wszyscy ukrywają te podstawowe informacje?