B. M. Komorowski. Pismo z sądu.

     Na mój wniosek, listem poleconym za zwrotnym potwierdzeniem odbioru otrzymałem pismo Prokuratury Rejonowej w Warszawie skierowane do Sądu. Oto treść tego pisma.

          Pieczątka

PROKURATURA REJONOWA

WARSZAWA ŚRÓDMIEŚCIE

    00 – 512 Warszawa

     ul. Krucza 38/42     -1-

Warszawa, dnia 11 sierpnia 2010 r.

1 Ds. 486/10/MG

dot. II Kp 0165/141/10

Sąd Rejonowy

dla Warszawy Śródmieścia

II Wydział Karny

Sekcja Postępowania

Przygotowawczego

     W nawiązaniu do pisma z dnia 28 lipca 2010 r. o sygn. II Kp 0165/141/10 ponownie przedstawiam złożone w terminie ustawowym przez Zbigniewa Grabowskiego zażalenie z dnia 2 lipca 2010 r. na zarządzenie o odmowie przyjęcia zażalenia na postanowienie o odmowie wszczęcia śledztwa w sprawie sygn. l Ds. 486/10/MG z dnia 24 czerwca 2010 r., jako wniesionego przez osobę nieuprawnioną, wraz z aktami głównymi sprawy, w celu rozpoznania.

     Jednocześnie informuję, iż Sadowi, na podstawie art. 429 § 2 kpk, art. 465 § 2 kpk i art. 466 § l kpk, przekazane do rozpoznania zostało zażalenie na zarządzenie o odmowie przyjęcia zażalenia Zbigniewa Grabowskiego na postanowienie o odmowie „wszczęcia śledztwa w sprawie o sygn. l Ds. 486/10/MG, znajdujące się w aktach sprawy na kartach 18-19, które zostało opatrzone własnoręcznym podpisem skarżącego i został’ łożone w terminie ustawowym. W aktach niniejszej sprawy istotnie znajduje się zażalenie Zbigniewa Grabowskiego na postanowienie o odmowie wszczęcia śledztwa (k. 9-10), które nie jest opatrzone własnoręcznym podpisem Zbigniewa Grabowskiego, jednakże nie zostało ono przekazane Sądowi do rozpoznania. W związku z powyższym, jeżeli Sąd uznał, że uzupełnienie braków formalnych zażalenia, które nie zostało Sądowi przekazane do rozpoznania jest niezbędne do rozpoznania przez Sąd zażalenia nie posiadającego żadnych braków formalnych, proszę o wskazanie podstawy prawnej powyższej decyzji.

PROKURATOR REJONOWY

Warszawa Śródmieście  

Robert Myśliński    

podpis nieczytelny  

* * * * * * * * * *

     W odpowiedzi do Sądu wysłałem pismo następującej treści.

DOWODY W SPRAWIE

Do sygn. akt: II Kp 1970/10.

Pismo prokuratury, 1 Ds. 486/10/MGz datą 11. 08. 2010 r. prokurator, Robert Myśliński.

     Uprzejmie informuję, że prokurator R. Myśliński, w swoim dokumencie mija się z prawdą. W dokumencie napisał: W aktach niniejszej sprawy istotnie znajduje się zażalenie Zbigniewa Grabowskiego na postanowienie o odmowie wszczęcia śledztwa (k.9-10), które nie jest opatrzone własnoręcznym podpisem Zbigniewa Grabowskiego, jednakże nie zostało ono przekazane Sądowi do rozpoznania.

     Moje zażalenie sporządziłem z datą 30. 05. br. i wysłałem je między innymi do Prokuratury Apelacyjnej w Warszawie pocztą elektroniczną tego samego dnia – kopia jako zał. 1. (1 kartka, dwie strony tekstu). Dokument ten przekażę do Sądu również pocztą elektroniczną. Niezależnie od tego, wydruk tego e-mail dołączam do tego pisma.

     Natomiast po otrzymaniu pisma z urzędu Rzecznika Praw Obywatelskich (RPO) z datą 14. 06. 10 wysłałem kolejne pismo do Prokuratury Apelacyjnej w Warszawie, jako Uzupełnienie zażalenie na odmowę śledztwa, w dniu 22. 06. br. wraz z kopią pisma RPO – kopia jako zał. 2. (dwie kartki, trzy strony tekstu). Dokument ten przekażę do Sądu również pocztą elektroniczna. Niezależnie od tego, wydruk tego e-mail dołączam do tego pisma.

____________________

     Na koniec jeszcze zapytam. Jak to się dzieje, że moje zażalenie na postanowienie o odmowie wszczęcia śledztwa (k. 9 – 10) nie jest opatrzona moim podpisem a sprawa wylądowała w Sądzie?

Dodaj komentarz