SKB. Sąd Okręgowy, Gdańsk.

SKB = stan konstytucyjnego bezprawia. W dniu dzisiejszym otrzymałem pismo z Sądu Okręgowego w Gdańsku. Wiceprezes tegoż sądu, SSO Ob. Rafał Terlecki, tak mnie oto oświecił.

Pieczątka o treści

PREZES SĄDU OKRĘGOWEGO

w Gdańsku

ul. Nowe Ogrody 30/34

80-803 Gdańsk

tel. (58) 32-13-200, (58) 32-13-202

Gdańsk, dnia 25 marca 2011 r.

Wiz. 4101-286/2011

Pan                         

Zbigniew Grabowski  

[mój adres domowy]

W odpowiedzi na Pana pismo z dnia 7 marca 2011 r. uprzejmie informuję, iż z przeprowadzonego postępowania wyjaśniającego wynika, że w sprawie toczącej się pod sygnaturą akt I C 185/11 w Sądzie Okręgowym w Gdańsku l Wydziale Cywilnym, zarządzeniem z dnia 9 lutego 2011 r. wezwano Pana do usunięcia braków formalnych złożonego pozwu o zapłatę, poprzez uiszczenie opłaty stosunkowej w kwocie 50.001 zł W dniu 14 lutego 2011 r. sekretarz sądowy skierowała do Pana wezwanie do usunięcia braków pozwu, zgodnie w/w zarządzeniem. Sporządzone przez nią wezwanie podpisane było nieczytelnym nazwiskiem, bez użycia dodatkowo imienne pieczęci.

Tożsama sytuacja występuje w sprawie I C 202/11, w której wystosowano do Pana wezwanie do usunięcia braków formalnych pozwu – uiszczenia opłaty sądowej, które również nie zostało czytelnie podpisane.

Przewodnicząca I Wydziału Cywilnego Sądu Okręgowego w Gdańsku zwróciła uwagę pracownikowi wykonującemu zarządzenie na konieczność posługiwania się imienną pieczęcią lub podpisywanie się pełnym imieniem i nazwiskiem. Ponadto wysłane do Pana wezwanie zawierało wszystkie inne niezbędne dane wymagane instrukcją sądową.

Informuję Pana, iż w wezwaniach sądowych do usunięcia braków formalnych pism procesowych nie zamieszcza się ani nazwiska sędziego, który wydał przedmiotowe zarządzenie, ani podstawy prawnej zobowiązania, bowiem taki obowiązek nie wynika z żadnych przepisów prawa.

wiceprezes

SĄDU OKRĘGOWEGO W GDAŃSKU

SSO Rafał Terlecki

podpis nieczytelny

Obowiązująca Konstytucja w Polsce stanowi w artykułach:

7. Organy władzy publicznej działają na podstawie i w granicach prawa. 8. 1. Konstytucja jest najwyższym prawem Rzeczypospolitej Polskiej. 2. Przepisy Konstytucji stosuje się bezpośrednio, chyba że Konstytucja stanowi inaczej. 193. Każdy sąd może przedstawić Trybunałowi Konstytucyjnemu pytanie prawne co do zgodności aktu normatywnego z Konstytucją, ratyfikowanymi umowami międzynarodowymi lub ustawą, jeżeli od odpowiedzi na pytanie prawne zależy rozstrzygnięcie sprawy toczącej się przed sądem.

Proszę zwrócić uwagę na ostatni akapit pisma: „iż w wezwaniach sądowych do usunięcia braków formalnych pism procesowych nie zamieszcza się ani nazwiska sędziego, który wydał przedmiotowe zarządzenie, ani podstawy prawnej zobowiązania, bowiem taki obowiązek nie wynika z żadnych przepisów prawa.”

Wedle mojego rozumienia tego teksu każdy sędzia może występować anonimowo i postępować wedle własnego widzi mi się i zażądać jakichś wyimaginowanych kwot, jak ma to miejsce w tym przypadku. Takim to sposobem, każdej sprawie można ukręcić łeb, zanim ona jeszcze się rozpocznie. Ot taką mamy prawną ochronę naszych praw przed sądem.

One thought on “SKB. Sąd Okręgowy, Gdańsk.

Dodaj komentarz