Zamordyzm. Dowód z SR Nowy Sącz.

W dniu dzisiejszym listem poleconym otrzymałem postanowienie z Sądu Rejonowego, II Wydział Karny, w Nowym Sączu pismo poniższej treści.

Sygn. akt IIKp 521/10

POSTANOWIENIE

Dnia 29 marca 201

Sąd Rejonowy w Nowym Sączu Wydział II Karny w składzie:

Przewodniczący: SSR Sebastian Jagoda

Protokolant: st. sek. sąd. Danuta Pasiut

po rozpoznaniu zażalenia pokrzywdzonego Zbigniewa Grabowskiego

na postanowienie Prokuratora Rejonowego w Nowym Sączu

z dnia 29 września 2010 r. o odmowie wszczęcia śledztwa

na podstawie art 329 §1 kpk

postanawia

nie uwzględnić zażalenia pokrzywdzonego Zbigniewa Grabowskiego i zaskarżone postanowienie Prokuratora Rejonowego w Nowym Sączu utrzymać w mocy

UZASADNIENIE

     Postanowieniem z dnia 29 września 2010 r. Prokurator Rejonowy w Nowym Sączu zatwierdził odmowę wszczęcia śledztwa /k. 43 i nast. / w sprawie domniemanego niedopełnienia obowiązków w Nowym Sączu w ramach prowadzonego w 2009 r. postępowania administracyjnego sygn. NNS 841-70/09 przez Kierownika Państwowego Archiwum w Nowym Sączu Sylwestra Rękas polegającego na nieprawidłowym trybie prowadzenia postępowania, niewłaściwej ocenie materiału dowodowego, czym działał na szkodę Zbigniewa Grabowskiego, tj. o przest. z art. 231 §1 kk — wobec stwierdzenia, iż czyn nie zawiera znamion czynu zabronionego.

     Powyższe postanowienie zaskarżył zażaleniem pokrzywdzony , wnosząc o uchylenie zaskarżonego postanowienia , zarzucając przede wszystkim iż nie przeprowadzono żadnych dowodów w sprawie.

Strona 2 dokumentu.

Sąd zważył co następuje:

     Zażalenie pokrzywdzonego nie zasługuje na uwzględnienie.

     W ocenie Sądu analiza zgromadzonego materiału dowodowego prowadzi do wniosku, iż decyzja Prokuratora Rejonowego w Nowym Sączu – który odmówił wszczęcia śledztwa – jest słuszna.

     W uzasadnieniu do zaskarżonego postanowienia w sposób wyczerpujący wyjaśniono przyczyny, które spowodowały odmowę wszczęcia śledztwa. W sprawie wykonano w niezbędnym zakresie czynności sprawdzające i poczyniono ustalenia które pozwoliły na podjęcie właściwej merytorycznej decyzji procesowej. W ocenie Sądu – brak jest jakichkolwiek podstaw by móc przyjąć, iż w przedmiotowym wypadku mogło dojść do realizacji znamion przest. z art. 231 §1 kk, tj. do umyślnego działania na szkodę interesu pokrzywdzonego.

     Podkreślić należy, iż niezadowolenie skarżącego ze sposobu w jaki wykonywane były czynności przez kierownika Archiwum Państwowego w Krakowie i pretensje z tym związane były przedmiotem badania w toku właściwego postępowania skargowego – skarga pokrzywdzonego uznana została za bezzasadną.

     Poza tym, iż pokrzywdzony ma odmienną ocenę zgromadzonego materiału dowodowego oraz subiektywne odczucie, że zaistniało przestępstwo — nie ma żadnych przesłanek do wszczęcia postępowania przygotowawczego.

     Mając na uwadze powyższe okoliczności orzeczono jak w sentencji postanowienia, na podstawie powołanego przepisu.

Pieczęć okrągła z godłem

z napisem okrężnym

SĄD REJONOWY

W NOWYM SĄCZU

Na oryginale właściwe podpisy

Za zgodność

Z up. KIEROWNIKA SEKRETARIATU

Starszy sekretarz sądowy

Danuta Pasiut

podpis nieczytelny

Pouczenie!

Postanowienie prawomocne.

Nie przysługuje zażalenie.

* * * * * * * * * *

Obowiązująca w Polsce Konstytucja stanowi.

Artykuł 78.

Każda ze stron ma prawo do zaskarżenia orzeczeń i decyzji wydanych w pierwszej instancji. Wyjątki od tej zasady oraz tryb zaskarżania określa ustawa.

Artykuł 176.

  1. Postępowanie sądowe jest co najmniej dwuinstancyjne.

  2. Ustrój i właściwość sądów oraz postępowanie przed sądem określają ustawy.

Kodeks postępowania karnego.

Art. 329. § 1. Przewidzianych w ustawie czynności w postępowaniu przygotowawczym dokonuje na posiedzeniu sąd powołany do rozpoznania sprawy w pierwszej instancji, jeżeli ustawa nie stanowi inaczej.

Ostemplowałem NIEPOCZYTALNOŚĆ

Dodaj komentarz