SKB= stan konstytucyjnego bezprawia = zamordyzm.
Wsprawie: premiera rządu w Polsce = PRP.
Sąd Rejonowy Gdańsk – Południe w osobie SSR Marek Jankowski w sprawie pod sygnaturą I C 937/11, Postanowienie z dnia 3. 10.2011 r. jako kolejna sędzina na tajnym posiedzeniu oświecił mnie, że premierowi rządu W Polsce nie przysługuje osobowość prawna ani zdolność sądowa.
Ototreść tego postanowienia.
Sygn.akt I C 937/1 1
POSTANOWIENIE
Dnia3 października 2011 r.
Sąd Rejonowy Gdańsk-Południe w Gdańsku Wydział I Cywilny w składzie:
Przewodniczący: SSR Marek Jankowski
po rozpoznaniu w dniu 3 października 201 1 r. w Gdańsku
na posiedzeniu niejawnym
sprawy z powództwa Zbigniewa Grabowskiego
przeciwkoPremierowi rządu w Polsce
postanawia:
odrzucićpozew.
|
Okrągłapieczęć Sądu zgodłem w koronie 1 |
Naoryginale właściwy podpis Zazgodność świadczy Sekretarz sądowy bazgrołanonima |
Uzasadnienie
Zbigniew Grabowski wniósł pozew, w którym jako stronę pozwaną oznaczył „Premiera rządu w Polsce”.
Pozew podlegał odrzuceniu, albowiem pozwanemu nie przysługuje zdolnośćsądowa (art. 199 § 1 pkt 3 k.p.c.).
Według art. 64 k.p.c. każda osoba fizyczna i prawna ma zdolność występowania w procesie jako strona (§ 1). Zdolność sądowąmaj ą także organizacje społeczne dopuszczone do działania napodstawie obowiązujących przepisów, choćby nie posiadały osobowości prawnej. W oparciu o cytowane przepisy zdolność sądową definiuje się jako przymiot danego podmiotu (osoby fizycznej,jednostki organizacyjnej) pozwalający na przeprowadzenie z jego udziałem (jako strony, interwenienta ubocznego, uczestnika postępowania nieprocesowego, podmiotów postępowania egzekucyjnego, zabezpieczającego, upadłościowego i naprawczego) ważnego postępowania sądowego. Wyróżnia się cztery grupy podmiotów, którym przysługuje zdolność sądowa: po pierwsze, objęte wprost definicją z art. 64 § 1 i 2 k.p.c. (osoby fizyczne, osoby prawne, organizacje społeczne dopuszczone dodziałania na podstawie obowiązujących przepisów, choćby nie miały osobowości prawnej); po drugie, samodzielne – niebędące osobami prawnymi, a mające zdolność prawną (np. spółki handlowe osobowe, wspólnota mieszkaniowa, spółki kapitałowe w organizacji); po trzecie, niesamodzielne, którym przepisy szczególne przyznają samodzielną pozycję w postępowaniu sądowym (np. prokurator); i po czwarte, działające na podstawie przepisów w sprawach dotyczących określonych praw i obowiązków związanych z wydzieloną masa majątkową (np. wykonawca testamentu, kurator spadku, syndyk masy upadłości).
Podmiot wskazany przez powoda po stronie pozwanej nie mieści się jednak wżadnej z ww. kategorii podmiotów, którym przysługuje zdolność sądowa. Nie przysługuje mu w szczególności osobowość prawna ani nie został dopuszczony do udziału jakostrona postępowania cywilnego na podstawie przepisów szczególnych.
W konsekwencji pozew podlegał odrzuceniu, o czym orzeczono napodstawie art. 199 § 1 pkt 3 k.p.c. jak w sentencji.
|
Okrągłapieczęć Sądu zgodłem w koronie 1 |
Naoryginale właściwy podpis Zazgodność świadczy Sekretarz sądowy bazgrołanonima |
oddoręczenia postanowienia/zarządzeniasłuży
zażalenie.Zażalenie wnosi się do Sądu, który
wydałzaskarżone postanowieni/ zarządzenie,
wterminie jednego tygodnia od daty doręczenia
postanowienia/zarządzenia,wraz z odpisami w ilości
odpowiadającejliczbie osób uczestniczących w sprawie
** * * * * * * * *
Na mój chłopski rozum. Jeżeli ktoś nie posiada osobowości prawnej i zdolności sądowej, to jakim cudem jego działanie może mieć jakiekolwiek znaczenie prawne? Niezależnie od mojego poglądu na sprawę takie oto wypatrzyłem zdanie w „Kodeksie postępowaniacywilnego” (k.p.c.):
Dla strony nie mającej zdolności procesowej, która nie ma przedstawiciela ustawowego, jak również dla strony nie mającej organu powołanego do jej reprezentowania, sąd na wniosek strony przeciwnej ustanowi kuratora, jeżeli strona ta podejmuje przeciwko drugiej stronie czynność procesową nie cierpiącą zwłoki. Postanowienie sądu może zapaść na posiedzeniu niejawnym.
W tym miejscu wypada zadać pytanie.
Jaka jest różnica w Polsce pomiędzy: cyrkiem, kabaretem i sądem?