PNP PROLOG

Prawa autorskie powstają z chwilą ich publikacji przy tym publikacja może mieć różne formy. Przelanie jakiegoś pomysłu na przysłowiowy papier i schowanie go do szuflady jest realizacją prawa autorskiego. Tyle tylko, że może powstać problem prymatu autora do pomysłu. Podstawowym warunkiem uznania pierwszeństwa do pomysłu jest udostępnienie go publicznie każdemu kto ma ochotę z tym zapoznać się. Decyduje tylko data publicznego dostępu. Dziś, gdy rozwój elektroniki jest bardzo burzliwy i powszechnie dostępny nie ma z tym problemu. Ten tekst jest tego wspaniałym dowodem.

Po moich doświadczeniach z Urzędem Patentowy a ostatnio z Polskim Funduszem Rozwoju  (https://pfr.pl/) – Inwestycje dla Polski, gdzie szefem jest Ob. Paweł Borys (*1977, wykształcenie wyższe, ekonomia), który podlega Ob. Jadwiga Katarzyna Emilewicz z domu Szyler (*1974, wykształcenie średnie) powołana na urząd wicepremiera III RP lub PRL Bis jak kto woli; stwierdziłem, że to kolejny KOLEŚ URZĄD. Zupełnie jak za PRL-u. Z tego to powodu ośmielam się powołać do życia PNP = Patent Narodu Polskiego. Moja idea PNP opiera się na prostej zasadzie. PNP jest każdy pomysł podany do publicznej wiadomości, z którego mogą korzystać wszyscy bezpłatnie. Nikt nie może przywłaszczać sobie wyłączności do pomysłu. Jako autor PNP uzurpuję sobie prawo do PNP nr 1. Jest to APARAT DEZYNFEKCJI I ODKAŻANIA T93. I nie jest pierwszym Polakiem, który swój pomysł udostępnia każdemu, kto zechce z niego skorzystać. Jednocześnie informuję, iż nie mam możliwości do samodzielnego prowadzenia rejestru PNP.

Skąd taki pomysł? Wystarczy tu przypomnieć Enigmę niemiecką przenośną elektromechaniczną maszynę szyfrującą. Działała na zespole elementów obracających się wirników. Konstruktorem był Niemiec Artur Scherbius (*1878 †1929). Natomiast złamanie szyfru Enigmy dokonali Polscy matematycy z Poznania. Marian Rejowski (*1905 †1980, matematyk i kryptolog) Henryk Zygalski (*1908 †1978, matematyk, płachty Zygalskiego) i Jerzy Różycki (*1909 †1942, matematyk i kryptolog). Skrzętnie ukrywano fakt, że to Polscy matematycy rozszyfrowali Enigmę. Wielu przypisywało sobie ten sukces, bo dzięki temu Niemcy szybciej ponieśli klęskę wywołanej przez siebie II Wojnę Światową. Bazując na tym przykładzie oraz przywłaszczanie sobie przez państwa prawa do decydowania o niemal każdej naszej działalności, w tym przypadku, orzekanie o przynależności i ochronie praw autorskich, moją odpowiedzią jest PNP. No bo jakże to? Dzięki własnej ciężkiej pracy i pomocy mojej małżonki mam wyższe wykształcenie techniczne. Jednak na to wykształcenie składa się dotychczasowy dorobek całej ludzkości. Nikt przecież nie musi wymyślać koła ani przypisywać sobie autorstwo. Mam pomysł, na który składają się inne wcześniej wymyślone rzeczy. Czy zatem mam prawo do wyłącznego czerpania zysków z tego faktu? Uważam, że każdy ma prawo do korzystania z każdego pomysłu. Stąd PNP. Tak jak w przypadku Enigmy nikt inny nie ma prawa do przypisywania sobie praw autorskich. Jej twórcą jest Niemiec Artur Scherbius a deszyfrantami trzech Polaków: Marian Rejowski, Henryk Zygalski i Jerzy Różycki. Kto twierdzi inaczej jest łajdakiem.

Biorąc pod uwagę obecna sytuację w naszym Świecie, którą wywołuje WIRUS ChRL PNP jest moją odpowiedzią na powszechną panikę. Wszyscy będziemy zmuszeni zasłaniać usta i nos jakimiś maskami. A przecież najprostszym rozwiązaniem jest zwykła prostokątna lub kwadratowa chustka, którą można zawiązać z tyłu głowy. Każdy może to zastosować. Taka chustka chroni przed kurzem albo zasłaniała twarz przed identyfikacją. Niemal każdy western to reklamuje. Taką chustkę bardzo łatwo zdezynfekować. Wystarczy gorące żelazko. Obecny stan z wirusem zmusi nas wszystkich do wyrobienia w sobie nowych nawyków. Musimy myć bardziej starannie ręce. A co z resztą? Ten WIRUS ChRL potrafi żyć nawet kilka dni. Moją odpowiedzią jest ADiO = APARAT DEZYNFEKCJI I ODKAŻANIA T93

Moja udokumentowana faktografia. Na kolejny KOLEŚ URZĄD

Temat: Uniwersalne urządzenie do dezynfekcji

Data: 23-03-2020 10:17 AM

Od: Zbigniew Grabowski <graz@…>

Do: soi@arp.pl

Agencja Rozwoju Przemysłu, Nowy Świat 6/12, 00-400 Warszawa

Dzień dobry. T93.

Uprzejmie informuję, że mam pomysł na uruchomienie produkcji urządzeń, różnych wielkości, do dezynfekcji z koronawirusem włącznie. Wszystkie elementy do „mojego urządzenie” są produkowane w Polsce. Zanim zdradzę szczegóły chciałbym zastrzec pomysł jako wzór przemysłowy lub użytkowy, aby nikt nie „ukradł” mi pomysłu przez na przekład ujawnienie zasady działania takiego urządzenia. Sądzę, że pierwszy prototyp urządzenia możemy wykonać w ciągu miesiąca, jeżeli nie będzie problemu z otrzymaniem niezbędnych podzespołów.

Jestem inżynierem po 70-siątce. Jako rodzina mamy własny kawałeczek Polski oraz doświadczenie w prowadzeniu własnej firmy od 1988 r. Z uwagi na obecna sytuację epidemiczną nie dysponujemy też wolnymi pieniędzmi, które umożliwiły by zbudowanie prototypu. Wstępnie oceniam, że koszt prototypu dla wszystkich powinien się zmieścić w 10.000, (słownie dziesięć tysięcy) zł.

Z góry dziękuję za szybką odpowiedź

Z poważaniem

Zbigniew Garbowski, tel. (…)

ODPOWIEDZI

Od: Sieć Otwartych Innowacji <soi@arp.pl>

Do: Zbigniew Grabowski <graz@…>

Data 23-03-2020 01:07 PM

Szanowny Panie,

Odpowiadając na Pana wiadomość e-mail uprzejmie informuję, że w ramach projektu „Sieć Otwartych Innowacji” niestety nie mamy możliwości przekazania Panu środków zgodnie z przeznaczeniem, o którym Pan pisze.

Z wyrazami szacunku, Zespół Projektowy [tajniaki]

Projekt „Sieć otwartych innowacji” w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój

Biuro Rozwoju i Innowacji (Development and Innovation Office)

tel. +48 22 695 37 88; e-mail: soi@arp.pl

https://siecotwartychinnowacji.pl/

Temat: Re: prototyp

Od: info@pfr.pl

Do: graz@…

Data: 24-03-2020 12:50 PM

Szanowny Panie,

Dziękuję za kontakt i zainteresowanie ofertą Polskiego Funduszu Rozwoju. Niestety nie posiadamy programu ukierunkowanego na sfinansowanie prototypu przygotowanego przez osobę prywatną. Obecne programy skierowane są do firm z sektora MŚP w ramach sfinansowania zakupu usług badawczo-rozwojowych od jednostek naukowych. Jest to program Bony na innowacje. Jednak kwota minimalna dofinansowania to 60 tyś pln. Dostępna jest również oferta pożyczek unijnych jednak również skierowana dla firm (MŚP [=małe i średnie przedsiębiorstwa]).

Serdecznie zapraszamy do kontaktu telefonicznego z naszym Zespołem. Jesteśmy do Pana dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 17:00 pod numerem infolinii 0 800 800 120.

Zapraszamy również do zapoznania się z ofertą produktową grupy Polskiego Funduszu Rozwoju S.A. na stronie www.pfr.pl

Z poważaniem,

Tomasz Zabielski

Zespół Relacji z Klientem

Tel.: 0 800 800 120 [tam jest automat z którym nie pogadasz]

Temat: Fwd: RE: Uniwersalne urządzenie do dezynfekcji

Od: Zbigniew Grabowski <graz@…>

Do: soi@arp.pl

Data: 25-03-2020 05:20 AM

Dzień dobry. T93 cd

Dziękuję za odpowiedź, która mnie nie zadowoliła. Pieniądze to jedna sprawa i wcale nie najważniejsza. Mam już dostęp do nich. Prosiłem o poradę. Mój pomysł wstępnie oznaczyłem T93.

Zanim zdradzę szczegóły chciałbym zastrzec pomysł jako wzór przemysłowy lub użytkowy, aby nikt nie „ukradł” mi pomysłu przez na przekład ujawnienie zasady działania takiego urządzenia.

Nie wiem co należy uczynić abym mógł spokojnie zająć się problemem. Czy samo zgłoszenie tematu jest wystarczające tak jak to uczyniłem w ARP? Czy też należy złożyć stosowny wniosek w Urzędzie Patentowym? Jaką pomoc mogę otrzymać od ARP? Czy też ARP jak wszystko dotychczas w Polsce jest dla KOLESIÓW? Co to za tajny Zespół Projektowy Projekt „Sieć otwartych innowacji” w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój

Z poważaniem, ZbGr

Kolesie obrazili się i zamilkli.

Temat: Fwd: Re: prototyp

Od: Zbigniew Grabowski <graz@…>

Do: info@pfr.pl

Data: 25-03-2020 05:36 AM

Dzień dobry. T93 cd

Dziękuję za odpowiedź, która mnie nie zadowoliła. Pieniądze to jedna sprawa i wcale nie najważniejsza. Mam już dostęp do nich. Prosiłem o poradę. Mój pomysł wstępnie oznaczyłem T93.

Zanim zdradzę szczegóły chciałbym zastrzec pomysł jako wzór przemysłowy lub użytkowy, aby nikt nie „ukradł” mi pomysłu przez na przekład ujawnienie zasady działania takiego urządzenia.

Nie wiem co należy uczynić abym mógł spokojnie zająć się problemem. Czy samo zgłoszenie tematu jest wystarczające tak jak to uczyniłem w PFR? Czy też należy złożyć stosowny wniosek w Urzędzie Patentowym? Jaką pomoc mogę otrzymać od ARP?

Jeszcze raz wyjaśniam. Jestem inżynierem po 70-siątce. Jako rodzina mamy własny kawałeczek Polski oraz doświadczenie w prowadzeniu własnej firmy od 1988 r. I nadal mamy swoją firmę, w życiu której mam swój udział. Firma należy do mojego syna i jest z sektora MŚP.

Z poważaniem, ZbGr

Temat: Fwd: Re: prototyp

Od: info@pfr.pl

Do: graz@…

Data: 25-03-2020 12:33 PM

Szanowny Panie,

Dziękujemy za zainteresowanie produktami Polskiego Funduszu Rozwoju S.A.

W odpowiedzi na Pana pytanie dotyczące zastrzeżenia pomysłu uprzejmie informuję, że w chwili obecnej przedstawiony przez Państwa projekt nie wpisuje się żadne działania, które są prowadzone przez Polski Fundusz Rozwoju a dzięki którym mógłby Pan uzyskać pomoc. [moje podkreślenie]

Celem zgłoszenia wzoru użytkowego należy skontaktować się z Urzędem Patentowym RP:

https://www.biznes.gov.pl/pl/firma/rozwoj-firmy/chce-zarejestrowac-patent-wzor-przemyslowy/proc_124-ochrona-wzoru-uzytkowego

Serdecznie zapraszamy do kontaktu telefonicznego z naszym Zespołem. Jesteśmy do Pana dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 17:00 pod numerem infolinii 0 800 800 120.

Zapraszamy również do zapoznania się z ofertą produktową grupy Polskiego Funduszu Rozwoju S.A. na stronie www.pfr.pl

Z poważaniem, Rafał Sowa

AMEN, czyli koniec. Podejmowanie dalszych czynności w sprawie uznałem za bezcelowe. Wpadłem na pomysł powołania PNP, czyli Patent Narodu Polskiego. Z powyższego jednoznacznie widać, że jest to rzecz całkiem świeża.

 

Dodaj komentarz