IV. PNP. 3 II 12. ATP. GrZb. Bat na bezprawie!

Prawa autorskie powstają z chwilą ich publikacji.

Po moich doświadczeniach z Urzędem Patentowy i Polskim Funduszem Rozwoju (https://pfr.pl/) – Inwestycje dla Polski stwierdziłem, że to kolejny KOLEŚ URZĄD. Zupełnie jak za PRL-u. Nie dziesiątki a TYSIĄCE razy zwracałem się do licznych instytucji i firm z różnorakimi pomysłami. Jaki efekt? Żaden! W Polsce nadal obowiązują leninowskie zasady:

KTO NIE JEST Z NAMI TEN PRZECIW NAM

JEDNOSTKA ZEREM JEDNOSTKA NICZYM

Z tego to powodu ośmieliłem powołać do życia PNP = Patent Narodu Polskiego. Tu prezentuję mój IV PNP ALGORYTM PODEJMOWANIA DECYZJI bat na stan bezprawia.

Tu prezentuję mój 4 PNP. W sprawie wypowiedziałem się 3-02-2012

ATP bat na ACTA. – B A R D Z O P O L I T Y C Z N I E (akuzator.pl)

Nie ma więc potrzeby, aby to tu głębiej uzasadniać. Dla szybszego zapoznania się prezentuje początek mojego wpisu.

Algorytm jest to dokładny przepis wykonania w określonym porządku skończonej liczby operacji, pozwalający na rozwiązanie każdego zadania danego typu, na przykład: równanie z dwiema niewiadomymi, jak wykonać kij… Pojęć: tworzyć i prawo już tak prosto nie da się opisać, ale najprościej i najogólniej ujmując pojęcie tworzyć niemal każdy z nas rozumie to przez to, że powstaje coś nowego. Czym zaś jest obowiązujący obecny system prawa przedstawia ten to rysunek.

ATP, czyli algorytm tworzenia prawa podtytuł bat na stan bezprawia to mój starym pomysłem. Kto chce może sobie to tu na tym blogu sprawdzić, kiedy pierwszy raz o tym napisałem. Dla celów PNP przyjmuję datę pierwszej publikacji 3-02-2012. Kiedy to wybuchł problem ACTA. Nie wiem czy jestem pierwszym, który to wymyślił. No bo cóż ja takiego zrobiłem? Połączyłem tylko to, co powszechnie jest znane: algorytm i tworzenie i prawo i bat. W tych dziedzinach korzystałem z olbrzymiego dorobku myśli ludzkiej, które udało mi się połączyć i wymyśliłem ATP. Podobnie rzecz ma się z umieszczaniem na moim blogu różnego rodzaju obrazkami. Pochodzą one z Internetu. Gdyby program ACTA wprowadzono do życia to takie postępowanie było by niemożliwe. Najogólniej rzecz ujmując za ACTA stoły jakieś tajne i nieczyste siły, których jedynym celem było zarobić jak najwięcej pieniędzy na własnym cwaniactwie.

Euklides z Aleksandrii (*365 r. p.n.e. †270 r. p.n.e.) matematyk grecki, przez większość życia działający w Aleksandrii, autor Elementów genialnego dzieła matematycznego obowiązującego do dziś. To Euklides pierwszy zastosował algorytm do wyznaczenia NWD = największy wspólny podzielnik dla dwóch liczb naturalnych, który dzieli te liczby bez reszty. Tak. To było ponad 2.300 lat temu. Euklides zauważył, że NWD liczb a i b dzieli również ich różnicę. Przy obliczaniu NWD liczb a i b postępujemy zatem w sposób następujący: dopóki liczby a i b są różne, odejmujemy od większej mniejszą. Gdy liczby a i b staną się równe, to NWD (a, b) jest wartością dowolnej z tych liczb. Przykład. Mamy liczby 21 i 18. Dopóki się nie zrównają od większej odejmujemy mniejszą: 21–18=3, 18–3=15, 15-3=12, 12-3=9, 9-3=6, 6-3=3, koniec, NWD (21 i 18) = 3. To samo można przedstawić w postaci blokowej.

To samo można zapisać w postaci komend w języku programowania, czego tu nie będę robił. Prezentuję inny praktycznego zastosowania algorytmu.

W tej sprawie, rozpoczęcia prac na ATP, zwracałem się do wielu wyższych szkół w Polsce, ale mój pomysł nie spowodował praktycznie żadnego zainteresowania. Jeżeli ktoś myśli, że stworzenie ATP jest proste, to na przykładzie zwykłego kija wykazałem, że problem jest bardzo złożony. Ale gdyby był opracowany i przetestowany taki ATP, to nigdy by nie doszło do podpisywania jakichś tajnych dokumentów przez żadne państwo. Albowiem już na samy początku tego ATP powinny być precyzyjnie zdefiniowane podstawowe pojęcia, jak na przykład: prawo, autor, nowy twór, własność intelektualna… Następne problemy to: hierarchiczna struktura prawa, oraz na przykład to, komu tworzone prawo ma służyć, a kto będzie „ścigany”, w jaki sposób i przez kogo. Na starożytnym wynalazku, kiju, którym nawet nieco bystrzejsze małpy potrafią się posłużyć widać, jak skomplikowaną materią było i jest tworzenie prawa tylko w samej dziedzinie, która może zajmować się norma prawna pod tytułem własność fizyczna i intelektualna. 

Dlaczego nikt, z tych od kogo to zależy, nie jest zainteresowany stworzeniem ATP? Ano dlatego, że politycy i wszelkiego szczebla i rodzaju urzędniki mieli by wytrącone ze swojego postępowania dowolność interpretowania jakiegoś prawa. Pod jednym warunkiem, że łamanie prawa będzie surowo i przykładnie karane szczególnie przez sędziów. Czego również i dziś nie ma. A eleganckim przykładem są sądy nie tylko w Polsce, a nawet i w sam Europejskim Trybunale Praw Człowieka w Strasbourgu na co sam mam liczne dowody. I co z tego? Ano nic. A dzieje się tak dlatego, że nie mamy ATP, w którym byłyby również opisane i bezwzględnie przestrzegane sankcje za łamanie prawa. Weźmy na ten przykład Konstytucja III RP/RPL BIS autorzy nie przewidzieli żadnej sankcji za jej złamania. Myślę, że nikt wówczas nie ośmieliłby się postępować wedle własnego widzi się, ale musiałby działać podług opisu prawa. Na ten przykład, to starożytni Sumerowie wymyślili precedens sądowy. A z każdego nieuczciwego sędziego zdzierali skórę i obijano nim krzesło dla następcy… No ale to było ponad 5.000 lat temu, a epoka zwie się niewolnictwo. Uzupełnieniem ATP jest APD = algorytm podejmowania decyzji i ZAP = zapis aktu prawnego i  NSAS = numerowanie stron akt sprawy i POW = publikacja orzeczenia władzy. Wszystkie te: ATP i APD i ZAP i NSAS i POW mogą stanowić niezależne byty, ale i są nierozłączną całością ATP.

PODSTAWOWE ZAŁOŻENIE PRZYNALEŻNOŚCI DO

PNP = PATENT NARODU POLSKIEGO.

Rzecz najważniejsza w PNP. PNP opiera się na bardzo prostej zasadzie. PNP musi być ogłoszony i podany do publicznej wiadomości. Z PNP mogą korzystać wszyscy nie dokonując żadnych wcześniejszych opłat. Jest tylko jeden warunek Na wyrobie w widocznym miejscu winna znaleźć się informacja:

NA PODSTAWIE

Polski Narodowy Patent nr 4.

Skrót techniczny VI. PNP. 3 II 12. ATP. GrZb.

Podstawowym celem PNP jest zapobieganie przywłaszczeniu sobie pomysłu. Generalnie rzecz ujmując PNP może nas wszystkich uwolnić od tych co to nadzorują Światowy obrót pieniądza. W głównej mierze Żydy. PNP winno działać podobnie jak wolne oprogramowanie.Wypada tu jako przykład podać niemiecką maszynę szyfrująca ENIGMA. Jej szyfr złamali Polacy. Matematycy z Poznania. Marian Rejowski (*1905 †1980, matematyk i kryptolog) Henryk Zygalski (*1908 †1978, matematyk, płachty Zygalskiego) i Jerzy Różycki (*1909 †1942, matematyk i kryptolog). Fakt ten był skrzętnie ukrywano. Wielu przypisywało sobie ten sukces. Ocenia się bowiem, że dzięki temu [rozszyfrowanie ENIGMY] Niemcy o ładnych kilka miesięcy ponieśli klęskę w wywołanej przez siebie II Wojnę Światową w której my Polacy pierwsi stawili zbrojny opór. No i znowu Polacy? Przecież to nie wygląda elegancko…

Zainteresowanych odsyłam do całości

https://www.czasopismomichael.pl/archiwum/2020/pazdziernik/#p=4

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz