O.22. Zdziczenie prawne.

Miejski Rzecznik Konsumentów w Gdyni, Ob. mgr Ewa Ziarkowska, jako kolejny funkcjonariusz publiczny wprawiła mnie, po raz kolejny, w osłupienie. Zaś odpowiedź tej Ob. dowodzi zdziczenia prawnego. Fałszerz nie ma obowiązku udowadniać swoich roszczeń. To ja, jako pokrzywdzony, mam udowodnić, że sfałszowano mój podpis.

Ob. E. Ziarkowska w piśmie pod datą 20. 03. 2008 r. napisała: Wobec braku dowodu w dokumentach, że Pański podpis na umowie o dostawę energii elektrycznej nr 1226/P/98 z dnia 27 maja 1998 r został sfałszowany lub podrobiony nie można zarzucić przedsiębiorcy, że naruszył prawo drogą sądową dochodząc swoich należności za pobraną energię elektryczną. […] Odpowiadając na wystąpienie Miejskiego Rzecznika Konsumentów ENERGA – OPERATOR S.A. W Gdańsku odmawia Panu wypłaty wynagrodzenia za bezumowne korzystanie z Pańskiej nieruchomości. Podstawę prawną takiej decyzji podaje w piśmie nr 00-TM-000101-2007 z dnia 26 marca 2007 r /nie podpisanym przez przedstawiciela przedsiębiorstwa/ […]

Oto i proszę! Ob. Ziarkowska niepodpisany dokument przyjmuje za istniejący fakt i za rzeczywistość. Żeby coś nie zostało źle zrozumiane cytuję za:

Kodeks cywilny.

Art. 5. [Nadużycie prawa podmiotowego] Nie można czynić ze swego prawa użytku, który by był sprzeczny ze społeczno – gospodarczym przeznaczeniem tego prawa lub z zasadami współżycia społecznego. Takie działanie lub zaniechanie uprawnionego nie jest uważane za wykonywanie prawa i nie korzysta z ochrony.

Art. 6. [Ciężar dowodu] Ciężar udowodnienia faktu spoczywa na osobie, która z faktu tego wywodzi skutki prawne.

Kodeks karny.

Art. 1. [Warunki odpowiedzialności] § 1. Odpowiedzialności karnej podlega ten tylko, kto popełnia czyn zabroniony pod groźbą kary przez ustawę obowiązującą w czasie jego popełnienia.

Art. 115.[Czyn zabroniony] § 1. Czynem zabronionym jest zachowanie o znamionach określonych w ustawie karnej.

§ 14. [Dokument] Dokumentem jest każdy przedmiot lub inny zapisany nośnik informacji, z którym jest związane określone prawo, albo który ze względu na zawartą w nim treść stanowi dowód prawa, stosunku prawnego lub okoliczności mającej znaczenie prawne.

Art. 270. [Fałszowanie] § 1. Kto, w celu użycia za autentyczny, podrabia lub przerabia dokument lub takiego dokumentu jako autentycznego używa, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Art. 284. [Przywłaszczenie] § 1. Kto przywłaszcza sobie cudzą rzecz ruchomą lub prawo majątkowe, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

Art. 286. [Oszustwo] § 1. Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

AWS Krademocja Osłupiałem Własność ZSRR

Dodaj komentarz