B. M. Komorowski. Stanowisko PA Warszawa.

W sprawie pełnienia przez Ob. Bronisława Marię Komorowskiego funkcji prezydenta Polski oraz marszałka Sejmu z Prokuratory Apelacyjnej, listem poleconym, otrzymałem odpowiedź. Treść mojego zażalenia jest pod data 2. 07. 2010 r. Oto treść pisma PA.

    ORZEŁEK W KORONIE

Warszawa, dnia 23 lipca 2010 r.

PROKURATURA APELACYJNA

          W WARSZAWIE

Wydział III Nadzoru nad

Postępowaniem Przygotowawczym

Ap III Ko 593/10

przekreślone             

Prokuratura Okręgowa

w Warszawie               

     W nawiązaniu do pisma tutejszej Prokuratury Apelacyjnej z dnia 23 czerwca 2010 r. o sygnaturze akt jak wyżej uprzejmie przesyłam, według właściwości miejscowej, pismo Pana Zbigniewa Grabowskiego wraz z załącznikami, nadesłane do Prokuratury Generalnej pocztą elektroniczną w dniu 02 lipca 2010 r., które zostało przekazane do Prokuratury Apelacyjnej w Warszawie przez Departament Postępowania Przygotowawczego Prokuratury Generalnej przy korespondencji dnia 15 lipca 2010 r. o sygnaturze akt PG II Ko1 732/10, stanowiące w swej treści zażalenie na zarządzenie Prokuratora Rejonowego Warszawa Śródmieście, wydane w sprawie 1 Ds. 486/10, o odmowie przyjęcia środka odwoławczego na postanowienie o odmowie wszczęcia postępowania przygotowawczego, celem nadania dalszego biegu i udzielenia zainteresowanemu informacji.

W załączeniu:

jak w treści pisma.

Do wiadomości:

Pan Zbigniew Grabowski

[mój adres domowy]

Prokurator Prokuratury Okręgowej w Warszawie

delegowany do Prokuratury Apelacyjnej       

w Warszawie                             

Cezary G. Truszkowski                     

podpis nieczytelny                     

**********

Mój komentarz. Przypomnę, że problem dotyczy złamania Konstytucji III RP lub PRL Bis (jak kto woli) przez Ob. B. Marię Komorowskiego, który w art. 10 mówi, że ustrój państwa opiera się na podziale i równowadze władzy: ustawodawczej, wykonawczej i sądowniczej, w skrócie nazywana trójpodziałem władzy. Tylko w Prokuraturze Generalnej jest Biuro Spraw Konstytucyjnych, do którego jako zadanie podstawowe, wymienione na pierwszej pozycji należy: prowadzenie spraw związanych z wykonywaniem przez Prokuratora Generalnego jego konstytucyjnych uprawnień do inicjowania kontroli zgodności z Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej aktów normatywnych, w tym przygotowywanie projektów wniosków Prokuratora Generalnego do Trybunału Konstytucyjnego w przedmiocie zgodności z Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej aktów normatywnych w sprawach zgłaszanych przez obywateli lub inne podmioty zewnętrzne albo z własnej inicjatywy;

W związku z tym należy zapytać Ob. prokuratorów: Piotr Niezgoda oraz Cezary G. Truszkowskie, czy rozumieją teksy pisane? Po co jest Biuro Spraw Konstytucyjnych? To my, zwykli obywatela, mamy sami bronić Konstytucji? To po co są prokuratury?

Dodaj komentarz