SKB. TK zmienił postanowienie! Kp 1/10.

Rodacy! Nie upadajcie na duchu! Oto, ja zwykły zjadacz naszego chleba powszechnego, doprowadziłem na skutek mojego pieniactwa (czytaj pisanina) do tego, że Trybunał Konstytucyjny w składzie:

Maria Gintowt-Jankowicz

Mirosław Granat

Marian Grzybowski

Wojciech Hermeliński

Adam Jamróz

Marek Kotlinowski

Teresa Liszcz

Ewa Łętowska

Marek Mazurkiewicz

Andrzej Rzepliński

Sławomira Wronkowska-Jaśkiewicz

Mirosław Wyrzykowski

Bohdan Zdziennicki

zmienił treść własnego postanowienia Kp 1/10 z dnia 18 października 2010 r. pod datą 16 listopada 2010 r.

Oto treść informacji jaką otrzymałem.

—— Wiadomość oryginalna ——

Temat:

RE: dominus causae czyli brednie i łgarstwa.

Data:

Mon, 22 Nov 2010 15:13:35 +0100

Nadawca:

Grażyna Grzegorska-Wolin <grzegorska@trybunal.gov.pl>

Adresat:

[…]

Szanowny Panie,

Trybunał Konstytucyjny 16 listopada 2010 r. wydał postanowienie o sprostowaniu oczywistej omyłki pisarskiej. Jest ona już uwzględniona w postanowieniu Kp 1/10 zamieszczczonym w dziale orzecznictwo – baza danych – układ chronologiczny.

Z poważaniem

Grażyna Grzegorska

____________________

Mój komentarz.

  1. Ośmielam się zauważyć, że Ob. G. Grzegorska pisze z błędami: zamieszczczonym. To tylko kolejny dowód, jak mało starannie dobierani są ludzie do stanowisk urzędowych w państwie. Nie należy więc dziwić się, że bzdury i łgarstwa pojawiają się w orzeczeniach nawet Trybunału Konstytucyjnego.

  2. dominus causae użyte w orzeczeniu, to nadal dla mnie wulgaryzmy! Co stoi na przeszkodzie aby po tych wyrazach postawić * lub inny znak a w przypisie wyjaśnić co po polsku oznaczają te słowa? No chyba, że orzeczenie ma być wiedzą kabalistyczną i dostępną tylko wtajemniczonym.

  3. W przedostatnim akapicie dwukrotnie użyto w orzeczeniu znaków (…), a to każe nam domyślać się co autorzy maja na myśli w tym miejscu, więc wyjaśniam […]

  4. Nie ma żadnych powodów, by sądzić, że reguła ta nie dotyczy Prezydenta”. To jest na końcu przedostatniego akapitu. Więc mnie się wydaje […]

  5. Postanowieniem TK z 16 listopada 2010 r., sygn. << Kp>>  1/<< 10>> , w uzasadnieniu wyroku sprostowano oczywistą omyłkę pisarską. To jest ostatnie zdanie orzeczenia, gdzie w uzasadnieniu wyroku sprostowano oczywistą omyłkę. Jeszcze raz zerkam na początek orzeczenia, a tam nadal pisze POSTANOWIENIE. Czy zatem jest różnica pomiędzy postanowieniem a wyrokiem?

Sądzić, wedle słownika języka polskiego, 1. rozpatrywać (w sądzie) czyjeś postępowanie w celu wydania wyroku, decydować o czyjejś winie lub niewinności; sprawować władzę sądowniczą; 2. wydawać sąd o kimś, o czymś; oceniać, osądzać; 3. żywić przeświadczenie, być zdania, uważać, przypuszczać, mniemać;4. przestarz. przyznawać coś komuś, przeznaczać dla kogoś

dziś tylko we fraz. Coś jest komuś sądzone, coś jest przeznaczone dla kogoś przez los, przez fatum.

Kabalistyczny, dotyczący kabały; magiczny, tajemniczy, zagadkowy.

To takie moje drobne dywagacje i dygresje w temacie:

POSTANOWIENIE Trybunału Konstytucyjnego

pod sygn. akt: Kp1/10 z datą 18 października 2010 r.

Myślę, że nie tylko studenci powinni pochylić się na treścią tego orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego, albowiem jest tu najświeższe wytłumaczenie, dlaczego w Polsce prawo to więcej niż czarna magia.

Dodaj komentarz