SKB=zamordyzm. WP. SSR Katarzyna Kazaniecka-Kapała.

SKB= stan konstytucyjnego bezprawia = zamordyzm.

Wsprawie Wojewoda Pomorski = WP.

Prezentujękolejny dokument potwierdzający SKB, który dowodzi tego, żesędziami u nas, w Polsce, zostają ludzie, którzy nierozumieją po co w cywilizowanym państwie są niezależne sądydziałające na podstawie prawa spisanego do czego zobowiązujeEuropejska Konwencja Praw Człowieka w art. 6, gdzie stoi tamnapisane między innymi: Każdy ma prawo do sprawiedliwego ipublicznego rozpatrzenia jego sprawy w rozsądnym terminie przezniezawisły i bezstronny sąd ustanowiony ustawą przy rozstrzyganiuo jego prawach i obowiązkach o charakterze cywilnym.

SądRejonowy w Gdańsk – Południe, w osobie SSR KatarzynaKazaniecka – Kapała,w sprawie pod sygnaturą I C 826/11 Postanowieniez dnia 26. 08. 2011 r. oświeciła mnie, że Wojewoda Pomorski wGdańsku nie posiada osobowości prawnej i tym samym nie ma zdolnościsądowej.

Ototreść tego postanowienia.

Sygn.akt IC 826/11

POSTANOWIENIE

Dnia26 sierpnia 2011r.

SądRejonowy Gdańsk – Południe w Gdańsku Wydział 1 Cywilny

wosobie SSR KatarzynyKazanieckiej – Kapała

porozpoznaniu w dniu 26 sierpnia 2011 r.

naposiedzeniu niejawnym

sprawyz powództwa Zbigniewa Grabowskiego

przeciwkoWojewodzie Pomorskiemu

ozapłatę

postanawia

odrzucićpozew.

Okrągłapieczęć Sądu

zgodłem w koronie

Naoryginale właściwy podpis

Zgodnośćz oryginałem

SekretarzSądu

bazgrołanonima

Uzasadnienie

     PowódZbigniew Grabowski wniósł pozew o zapłatę, skierowanyprzeciwko Wojewodzie Pomorskiemu.

     Stosowniedo treści art. 64§1 i 2 Kodeksu postępowania cywilnegozdolność sądową -tj. zdolność występowania w procesie jakostrona – posiadają każda osoba fizyczna i prawna oraz organizacjespołeczne dopuszczone do działania na podstawie obowiązującychprzepisów, choćby nie posiadały osobowości prawnej. Brakzdolności sądowej jednej ze stron skutkuje, zgodnie z art. 199§1pkt 3 Kodeksu postępowania cywilnego, odrzuceniem przez Sąd pozwu -brak zdolności sądowej stanowi bowiem bezwzględną negatywnąprzesłankę procesową, która uniemożliwia prowadzeniepostępowania i wydanie orzeczenia merytorycznego w sprawie. Braktaki, zgodnie z art. 202 zd. 3 Kpc Sąd obowiązany jest brać poduwagę z urzędu w każdym stanie sprawy.

    Wskazanyprzez powoda jako strona przeciwna Wojewoda Pomorski nie posiadaosobowości prawnej, nie została mu również przyznanazdolność sądowa na podstawie odrębnych przepisów – a tymsamym nie może być stroną w postępowaniu cywilnym. Należyzwrócić uwagę na fakt, iż brak niniejszy jest pierwotny inie może on zostać w jakikolwiek sposób uzupełniony zgodniez treścią art. 199§2 Kpc. Pozwany nie może bowiem uzyskaćosobowości prawnej ani stać się organizacją społeczną – zaśniezbędną przesłanką uzupełnienia braku zdolności sądowejzgodnie z art. 70 Kpc jest zachowanie tożsamości strony. Przepisten wyklucza wprowadzenie do procesu zamiast podmiotu pierwotniewskazanego jako strona innego podmiotu, posiadającego zdolnośćsądową.

     Sądpodziela także stanowisko wyrażone m. in. w postanowieniu SąduNajwyższego z dnia 24 września 2004 r., (I CK 131/04), iż wykraczapoza ramy obowiązku Sądu wynikającego z art. 5 Kpc informowaniepowoda o istnieniu właściwego podmiotu, mającego przymiotypozwalające na przeprowadzenie z jego udziałem ważnego procesu.

     Mającna uwadze powyższe Sąd, na podstawie powołanych wyżej przepisów,orzekł jak w sentencji orzeczenia.

Okrągłapieczęć Sądu

zgodłem w koronie

Naoryginale właściwy podpis

Zgodnośćz oryginałem

SekretarzSądu

bazgrołanonima

oddoręczenia postanowienia/zarządzeniasłuży

zażalenie.Zażalenie wnosi się do Sądu, który

wydałzaskarżone postanowieni/ zarządzenie,

wterminie jednego tygodnia od daty doręczenia

 postanowienia/zarządzenia, wraz z odpisami w ilości

odpowiadającej liczbie osób uczestniczących w sprawie


** * * * * * * * *

OstemplowałemNIEPOCZYTALNOŚĆ

albowiem:Kodeks postępowania cywilnegomówi:

Art.67. § 1. Osoby prawne, inne jednostki organizacyjne orazorganizacje społeczne mające zdolność sądową dokonujączynności procesowych przez swoje organy albo przez osoby uprawnionedo działania w ich imieniu.

§2. Za Skarb Państwa podejmuje czynności procesowe organ państwowejjednostki organizacyjnej, z której działalnością wiążesię dochodzone roszczenie, lub organ jednostki nadrzędnej. Wzakresie określonym odrębną ustawą za Skarb Państwa czynnościprocesowe podejmuje Prokuratoria Generalna Skarbu Państwa.

Dodaj komentarz