Prawniczyć i żółte papiery.

Ob. Roman Giedrojć

Główny Inspektor Pracy, ul. Barska 28/30, 02-315 Warszawa

Dzień dobry.

Ośmielam się niepokoić Ob. Inspektora z moim wątpliwościami o stosowaniu i przestrzeganiu „Kodeksu pracy” w Polsce przez osoby zajmujące funkcje publiczne. Co przedstawiam z uzasadnieniem poniżej. Mam też poważne zastrzeżenia do zdrowia posłów i nie tylko. W tym celu, na podstawie art. 63 Konstytucji III Rp lub PRL Bis, jak kto woli, zwróciłem się do posłanek i posłów oraz senatora okręgu Gdynia – Słupsk miesiąc temu; aby byli tak łaskawi i publicznie ogłosili, iż ich stan fizycznego i psychicznego zdrowia umożliwia im wypełnianie obowiązków posła i senatora. Chodzi mi o to, aby funkcji publicznych nie mogły zajmować osoby „z żółtymi papierami”. Mój wniosek został przez zbyty milczeniem. Natomiast miesięczny termin dla wójta już dano minął, w zał Q01. Przeto zwracam się do Ob. Inspektora o podjęcie działań, aby Konstytucja nie była martwym prawem. Oczekuję, że Ob. Inspektor o swoich poczynaniach w tej materii poformuje opinię publiczną bez mojego dalszego udziału w sprawie. „Kodeks postępowania administracyjnego” w art. 35 i dalszych nakazuje załatwić sprawę w ciągu miesiąca.

Konstytucja III RP lub PRL Bis, jak kto woli.

Art. 63.Każdy ma prawo składać petycje, wnioski i skargi w interesie publicznym, własnym lub innej osoby za jej zgodą do organów władzy publicznej oraz do organizacji i instytucji społecznych w związku z wykonywanymi przez nie zadaniami zleconymi z zakresu administracji publicznej. Tryb rozpatrywania petycji, wniosków i skarg określa ustawa.

* * * * * * * * * *

Warszawa, dnia  21.02.2017 r.

Nr rej. 2611/17, e-mail:

Uprzejmie informujemy, że Główny Inspektorat Pracy nie rozpatruje korespondencji otrzymanej pocztą elektroniczną, która nie spełnia wymogów określonych w art. 63 § 2 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. – Kodeks postępowania administracyjnego. Zgodnie z ww. przepisem podanie powinno zawierać co najmniej wskazanie osoby, od której pochodzi, jej adres i żądanie oraz czynić zadość innym wymaganiom ustalonym w przepisach szczególnych. Oznacza to, że treść kierowanej korespondencji powinna zawierać co najmniej wskazanie: 1) osoby, od której pochodzi (jej imienia i nazwiska),
2) adresu (kodu pocztowego, miejscowości, ulicy, nr domu i
mieszkania) tej osoby, 3) przedmiotu sprawy, której dotyczy.
Wszelkie informacje dotyczące poradnictwa, w tym dane teleadresowe okręgowych inspektoratów pracy, w których można otrzymać bezpłatną pomoc prawną, znajdują się na stronie internetowej http://www.bip.pip.gov.pl/pl/bip/porady_wszystkie Ponadto informujemy, że skargę na działalność pracodawcy należy kierować zgodnie z właściwością do okręgowego inspektoratu pracy lub oddziału okręgowego inspektoratu pracy właściwego do rozpatrzenia sprawy ze względu na siedzibę pracodawcy (szczegółowa informacja o siedzibach okręgowych inspektoratów pracy znajduje się na stronie internetowej Państwowej Inspekcji Pracy: www.pip.gov.pl). Jednocześnie informujemy, że dane osoby wnoszącej skargę podlegają ochronie i nie są ujawniane w trakcie prowadzonych czynności
kontrolnych.

Z poważaniem, p.o KIEROWNIKA, Sekcji Kontroli Wewnętrznej Hanna Pawlik

* * * * * * * * * *

Mój wniosek do Ob. Romana Giedrojcia obejmuje oba poniższe teksty. Pozostali adresaci, w tym Prezydent III RP lub PRL Bis, jak kto woli milczą.

Dodaj komentarz