W.13. Komisja hazardowa. Cyrk czy kabaret?

Do cyrku czy kabaretu zwykle każdy z nas chodzi za własne pieniądze, aby zabawić się lub doznać przeżyć artystycznych no i przy okazji pośmiać się. To co dzieje się w Sejmie III RP lub PRL Bis (też za nasze pieniądze!) nie przypomina, ani też nie jest szacowną instytucją, do której każda Polka czy każdy Polak powinni odnosić się z należnym szacunkiem. Tak zwane sejmowe komisje śledcze, kiedy się je ogląda w TV lub słucha w radiu powodują, że prosty człowiek nie wie gdzie to się dzieje; w Sejmie, w cyrku czy też w kabarecie? Śmiać się nie wypada, zaś płacz jest zwykle oznaką słabości, więc też nie wypada, bo oto oglądamy naszych posłów, którzy zostali w jakiś sposób wybrani do tworzenia prawa.

Powoływanie sejmowych komisji śledczych uzasadnia się tym, że powszechny wymiar sprawiedliwości z: sądami, prokuraturą i policją nie jest w stanie rozwiązać szachrajstw z powodu powiązań i splątań politycznych. Komisja sejmowa jest zdarzeniem na wskroś zjawiskiem czysto politycznym i nie pomogą tu żadne magiczne formułki i powoływanie się na rzekomą ich bezstronność. Niewątpliwym prawem polityków jest hamowanie nie tylko komisji śledczych. Tylko czy my, zwykli zjadacze chleba, nie mamy prawa do zrównoważonej powagi i autorytetu kiedy dotyczy to Sejmu i zachowań posłów?

Dnia 6. 11. br. w wielkich bólach wreszcie ruszyła sejmowa komisja śledcza, która ma zbadać nieprawidłowości przy pracach nad ustawą o grach i zakładach wzajemnych, powszechnie nazywana komisją hazardową. Przewodniczącym komisji został POseł Mirosław Sekuła. Nie upłynął miesiąc a prace tej komisji zostały wstrzymane. Stało się to w przedwczoraj (dnia 4. 12. br.) po tym jak POsłowie: Mirosław Sekuła, Sławomir Neumann oraz Jarosław Urbaniak. W wielkim hałasie i z PiSkiem wyrzucili z komisji hazardowej: Beatę Kempa i Zbigniewa Wassermann. Stało się to podobno dlatego, że komisja obradowała w niepełnym składzie. Gdzieś zawieruszył się poseł z PSL Franciszek Stefaniuk. Ponoć gdyby Ob. Stefaniuk zjawił się i głosował przeciw wnioskom POsłów, nie doszłoby do wykluczenia i nie byłoby PiSków.

Dla większość apaczy (od: a patrzę i patrzę) jest jasne. Decyzja o wyłączeniu posłów PiS ze składu komisji hazardowej oznacza, że POsłowie boją się czegoś bardzo poważnie i grają na zwłokę. Wypada tylko przypomnieć, że formalnie członków komisji powołuje Sejm, zaś najbliższe posiedzenie izby zaplanowane jest za kilkanaście dni. W tym czasie nic w tej komisji nie będzie mogło się wydarzyć. Może dojdzie do opamiętania? Wątpię i zapewne stan pomroczności jasnej nie ustąpi tak szybko.

Myślę, że aby komisja hazardowa mogła pracować już bez dalszych PiSków należy w miejsce wyrzuconych posłów powołać: POsłów: Zbigniew Chlebowski, Mirosław Drzewiecki oraz Grzegorz Schetyna. Tego ostatniego POsła należy powołać w miejsce posła Ob. Franciszka Stefaniuka, aby więcej nie zawieruszyć ał się gdzieś podczas obrad komisji i aby jakieś posiedzenia nie kończyły się kolejnymi wykluczeniami. Przy takim składzie osobowym komisji hazardowej będzie ona pracowała bystro i wartko oraz wszystko wyjaśni w wyznaczonym terminie, to jest do dnia 28. 02. 2009 r. a może jeszcze przed terminem jak to drzewiej bywało, kiedy wykonywano różnego rodzaju grubo przed terminami, aby żyło się lepiej. Wszystkim!

Stan pomroczny jasny (organiczne zaburzenia dysocjacyjne, zamroczenie jasne, pomroczność jasna) – pozorna zborność ruchowa występująca przy jakościowym zaburzeniu świadomości. Może występować jako część zespołu zamroczeniowego. Często związane jest z padaczką. Na pomroczność jasną swego klienta usiłował powoływać się obrońca oskarżonego o spowodowanie po pijanemu w listopadzie 1993 wypadku drogowego połączonego z poważnym uszkodzeniem ciała innego kierowcy (także o ucieczkę z miejsca wypadku i o lżenie funkcjonariuszy policji na służbie) Przemysława Wałęsę (syna urzędującego wtedy prezydenta). Sąd nie zgodził się uznać, że postulowane przez obronę zamroczenie jasne pozwalałoby przyjąć, że Wałęsa junior prowadząc pojazd w stanie nietrzeźwym nie złamał prawa i skazał go na dwa lata bezwzględnego więzienia. Po dwóch latach procesu, w grudniu 1995, gdański Sąd Wojewódzki złagodził pierwotnie wymierzoną karę do 21 miesięcy w zawieszeniu na 4 lata. Źródło: Wikipedia.

ATP AWS Bezprawie Władza ZSRR

2 thoughts on “W.13. Komisja hazardowa. Cyrk czy kabaret?

Dodaj komentarz